mięśniowo - powięziowa

Terapia mięśniowo – powięziowa

Rozluźnienie powięzi i wspomaganie ruchu

Terapia rozluźniania mięśniowo-powięziowego – Myofascial Release Therapy- stosowana jest w celu skutecznego uwalniania napięcia powięzi i tkanek miękkich, na poziomie mięśniowo-powięziowym.

Powięź to warstwa ochronna otoczona lepkim płynem, która otula każdą Twoją tkankę – ścięgna, mięśnie, kości, więzadła i inne narządy w ciele. W zdrowym ciele, powięź jest bardzo mocna, a jednocześnie ma rozluźnioną i elastyczną formę i pozwala nam na bezpieczne poruszanie się bez ograniczeń. Często jednak traci swój mechanizm amortyzujący i wspierający dla ciała. Przestaje wtedy być elastyczna. Wówczas – jak każdy chory narząd – wymaga leczenia.

Ratunkiem jest terapia rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Podczas zabiegu będę z wyczuciem pracować na poszczególnych częściach powięzi. Skupię się nad tym, aby ułożenie, zbalansowanie i rozluźnienie systemu powięziowego przyniosło Ci długotrwała ulgę.

Co mi da terapia powięziowa?

  • uwolnisz się od bólu
  • zrzucisz ciężar nagromadzonego w ciele napięcia
  • odzyskasz możliwość płynnego poruszania się i pełen zakres ruchu
  • zrelaksujesz się i rozluźnisz – dobre samopoczucie pozostanie z Tobą na dłużej

Już jeden zabieg w znaczący sposób poprawi stan Twojego organizmu.
Nie zwlekaj, umów się już dziś

Terapia mięśniowo – powięziowa w ujęciu medycznym.

Powięź odgrywa bardzo ważną rolę w ruchomości i stabilności stawów. Niepoprawna codzienna postawa, urazy fizyczne i emocjonalne mogą wpływać na układ powięziowy. Czynniki te mogą powodować zastoje wzdłuż linii napięcia. W ten sposób sieć powięzi traci swój mechanizm amortyzujący i elastyczność, co może powodować zaburzenia w ciele i ból. Może to dodatkowo wpłynąć na niewspółosiowość postawy. Terapia rozluźniania mięśniowo – powięziowego jest alternatywną terapią, która promuje połączenie umysłu i ciała. Praca nad systemem powięziowym uwalnia napięcia i ma na celu doprowadzić sieć powięzi do zdrowego stanu. Ostatecznie prowadzi to do poprawy postawy, elastyczności, zdolność płynnego poruszania się, pełnego zakresu ruchu, prawidłowego napięcia mięśniowego.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button