mięśniowo - powięziowa

Terapia mięśniowo – powięziowa

Terapia rozluźniania mięśniowo-powięziowego – Myofascial Release Therapy- stosowana jest w celu skutecznego uwalniania napięcia powięzi i tkanek miękkich, na poziomie mięśniowo-powięziowym.

Powięź to warstwa ochronna otoczona lepkim płynem, która otula każdą Twoją tkankę – ścięgna, mięśnie, kości, więzadła i inne narządy w ciele. W zdrowym ciele, powięź jest bardzo mocna, a jednocześnie ma rozluźnioną i elastyczną formę i pozwala nam na bezpieczne poruszanie się bez ograniczeń. Często jednak traci swój mechanizm amortyzujący i wspierający dla ciała. Przestaje wtedy być elastyczna. Wówczas – jak każdy chory narząd – wymaga leczenia.

Ratunkiem jest terapia rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Podczas zabiegu będę z wyczuciem pracować na poszczególnych częściach powięzi. Skupię się nad tym, aby ułożenie, zbalansowanie i rozluźnienie systemu powięziowego przyniosło Ci długotrwała ulgę.

Co mi da terapia powięziowa?

  • uwolnisz się od bólu
  • zrzucisz ciężar nagromadzonego w ciele napięcia
  • odzyskasz możliwość płynnego poruszania się i pełen zakres ruchu
  • zrelaksujesz się i rozluźnisz – dobre samopoczucie pozostanie z Tobą na dłużej

Już jeden zabieg w znaczący sposób poprawi stan Twojego organizmu.
Nie zwlekaj, umów się już dziś

Terapia mięśniowo – powięziowa w ujęciu medycznym.

Powięź odgrywa bardzo ważną rolę w ruchomości i stabilności stawów. Niepoprawna codzienna postawa, urazy fizyczne i emocjonalne mogą wpływać na układ powięziowy. Czynniki te mogą powodować zastoje wzdłuż linii napięcia. W ten sposób sieć powięzi traci swój mechanizm amortyzujący i elastyczność, co może powodować zaburzenia w ciele i ból. Może to dodatkowo wpłynąć na niewspółosiowość postawy. Terapia rozluźniania mięśniowo – powięziowego jest alternatywną terapią, która promuje połączenie umysłu i ciała. Praca nad systemem powięziowym uwalnia napięcia i ma na celu doprowadzić sieć powięzi do zdrowego stanu. Ostatecznie prowadzi to do poprawy postawy, elastyczności, zdolność płynnego poruszania się, pełnego zakresu ruchu, prawidłowego napięcia mięśniowego.

Przewiń do góry
Call Now Button