punkty spustowe

Punkty spustowe

odblokowanie punktów, odpowiedzialnych za napięcia

Terapia punktów spustowych – Trigger Points Therapy – jest ratunkiem dla przewlekłego lub nawracającego bólu mięśniowego.
Za pomocą ucisku w precyzyjnie dobranych punktach Twojego ciała, rozładuję napięcie, które jest w nim nagromadzone i uwolnię Cię od bólu. Technika połączona jest z rozmasowaniem tkanek i powięzi.

W czym mi pomoże terapia punktów spustowych?

  • chroniczny ból i napięcie znikają
  • poprawia się krążenie krwi i limfy
  • odzyskujesz dobre samopoczucie

Jak zachodzi ten proces w ciele w ujęciu medycznym?

Napięcie mięśniowe, jeśli występuje przez dłuższy czas, może być uznane przez układ nerwowy za naturalny stan w ciele. Takie napięcie możemy uwolnić właśnie za pomocą terapii punktów spustowych. Twój organizm potrzebuje odpowiedniego sygnału do wyjścia z błędnych reakcji bólowych. Tym sygnałem jest właśnie nacisk na punkt spustowy – przyłożony w odpowiedni sposób i z właściwym natężeniem. Przez utrzymywanie ucisku, ostatecznie następuje rozładowanie napięcia i niedokrwienie okolicy. Kiedy ciśnienie zostaje zwolnione, zwiększa się dopływ krwi i tlenu. Stymulując punkt spustowy – powodujemy wzrost bólu, na co mózg reaguje wydzielaniem endorfin. To pobudza układ nerwowy do odpowiedzi na cały proces relaksacją między innymi poprzez wydzielanie endorfin. Po zabiegu następuje natychmiastowa ulga, rozluźnienie i uczucie lekkości, ból w leczonym obszarze zmniejsza się, lub nawet znika po pierwszym zabiegu.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button