masaż blizn

Masaż blizn / Terapia blizn

poprawia elastyczności tkanek oraz komfortu ruchu i płynności w ruchomości ciała

Terapia blizn, mobilizacja blizn, masaż blizn – praca z blizną określana jest różnie. Pomaga w zadbaniu o tkankę bliznowatą tak, aby . Zalecana jest szczególnie w przypadku blizn, powstałych po urazie lub nacięciu, po operacji (w tym także cięciu cesarskim), złamaniu lub urazie tkanek miękkich. Pomaga przywrócić dawną sprawność i zmniejszyć dolegliwości związane z długim dochodzeniem do siebie.

Jakie są zalety i efekty?

  • po masażu tkanka bliznowata jest miękka i bardziej elastyczna, co znacząco poprawia zakres ruchu i sprawność,
  • zmniejsza się ból i uczucie napiętej skóry – zwiększa się komfort życia codziennego z blizną,
  • wyrównanie tkanki oraz poprawa kolorytu skóry sprawiają, że blizna staje się mniej widoczna
  • zapobiega powstawaniu zrostów
  • odblokowanie na poziomie traumatycznym, pogodzenie, połączenie się z blizną

Terapia nie jest bolesna – to około półgodzinny rozluźniający masaż okolic blizny, wykonywany w miłej atmosferze. Efekty są odczuwalne już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się wykonanie pełnej serii sesji terapeutycznych, aby osiągnąć najlepsze efekty. Podczas pracy z blizną ważne jest także “połączenie pacjenta z urazem”. Często pacjenci, unikają widoku blizny, utożsamiając ją z traumą z przeszłości. W takich przypadkach, pracujemy razem też i nad tym, aby odpuścić trzymany ból i traumę.

Nie zwlekaj, umów się już dziś! Rozpoczęcie mobilizacji blizny we właściwym momencie gwarantuje osiągnięcie maksymalnych efektów w krótkim czasie. Masaż około-bliznowy można zacząć juz w pierwszej fazie gojenia się rany, czyli po kilku dniach po urazie lub zabiegu. Po około miesiącu można pracować juz na bliźnie, jednak wymaga to indywidualnej oceny.

Masaż i terapia blizn w ujęciu medycznym.

Masaż i terapia blizn, jest to metoda przywracania ciągłości powłok. Inna nazwa to mobilizacja blizny. Pomaga w przebudowie, remodelowaniu tkanki bliznowatej, która powstała po urazie lub nacięciu, po operacji, złamaniu lub urazie tkanek miękkich, gdzie nastąpiła rana cięta, np: blizna po cesarskim cięciu. Masaż blizn pomaga między innymi na ulepszeniu odkształcalności i mobilności tkanek w miejscu tworzenia się blizny. Zapobiega powstawaniu zrostów. W odradzającej się tkance powstaje mocny i elastyczny szkielet włókien kolagenowych i elastynowych, wypełniany przez macierz i komórki, co tworzy bliznę. Włókna nie rosną w tym samym kierunku, jak wcześniej, stąd tekstura tkanki może być nierówna. W celu wyrównania tkanek, stosowane są różne techniki jak na przykład “cross friction”, punkty spustowe, suche igłowanie, rolfing, technika z użyciem narzędzi Grastona lub IAMSTM tools, terapia powięziowa. Praca z blizną jest wręcz konieczna w celu usprawnienia ruchu lub uzyskania pełnego zakresu ruchu kończyn lub ciała.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button