suche szczotkowanie

Suche szczotkowanie i jego efekty

Suche szczotkowanie – o co chodzi? Zastanawiasz się, czy to działa? To zatrzymaj się i przeczytaj, bo myślę, że to właśnie dla Ciebie! A może juz od dawna szczotkujesz ciało? Podzielisz się efektami w komentarzu? 

Suche szczotkowanie, to masaż ciała suchą szczotką o sztywnym, naturalnym włosiu

Pomaga pozbyć się suchego, złuszczającego się naskórka, co jest szczególnie pomocne w okresie zimowym. Wspomaga lepsze krążenie krwi i drenaż limfatyczny. Wizualnie poprawia wygląd skóry, wygładza oraz poprawia ukrwienie, przyczynia się do redukcji cellulitu i lepszego ujędrnienia. I do tego wszystkiego taki masaż daje super przyjemne uczycie lekkości

Jak masować?

Od stóp – do głów, Zaczynamy od stóp, do kolan, od kolan do pachwin, wykonujemy długie płynne ruchy w górę. Wystarczy kilka nakładających się przeciągnięć na obszar. Okolice pośladków i pleców warto masować okrężnymi płynnymi ruchami. Brzuch i piersi również okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Ręce zaczynamy od dłoni, przedramię, ramię do pach.

Czy to boli? Ciało może być wrażliwe przez pierwsze kilka dni. Może się to wydawać nawet nieprzyjemne, troszkę bolesne. Jeśli masaż jest bolesny, to masujemy okolice wrażliwe bardzo delikatnie. Wystarczy kilka nakładających się przeciągnięć na obszar. Jeśli przejdziesz przez jeden obszar zbyt długo, możesz w rzeczywistości złamać integralność skóry i spowodować podrażnienie lub krwawienie.

Jak często? Najlepiej codziennie, przed prysznicem. Wtedy możemy dobrze zmyć nadmiar usuniętej suchej skóry. Nie masujemy skóry, której tkanki są uszkodzone, skaleczone, kiedy występują rany zadrapania i oparzenia. Miłego i przyjemnego masowani

Scroll to Top
Przewiń do góry
Call Now Button