masaż blizn

Masaż blizn / Masaż tkanek bliznowatych

poprawa kolorytu skóry i zakresu ruchu usuwanie zrostów i napięć ciała
Mobilizacja blizn lub masaż tkanek bliznowatych – z ang. Scar Tissue Therapy – pomaga w zadbaniu o tkankę bliznowatą tak, aby poprawić jej elastyczność oraz komfort życia pacjenta. Zalecana jest szczególnie w przypadku dużych blizn, w szczególności powstałych po urazie lub nacięciu, po operacji (w tym także cięciu cesarskim), złamaniu lub urazie tkanek miękkich. Pomaga odzyskać dawną sprawność i zmniejszyć dolegliwości związane z długim dochodzeniem do siebie.

Jakie są zalety i efekty?

– po masażu tkanka bliznowata jest miękka i bardziej elastyczna, co znacząco poprawia zakres ruchu i sprawność, – zmniejsza się ból i uczucie napiętej skóry – zwiększa się komfort życia z blizną, – wyrównanie tkanki oraz poprawa kolorytu skóry sprawiają, że blizna staje się mniej widoczna – zapobiega powstawaniu zrostów Terapia nie jest bolesna – to około półgodzinny rozluźniający masaż okolic blizny, wykonywany w miłej atmosferze. Efekty są odczuwalne już po pierwszym zabiegu, jednak zaleca się wykonanie pełnej serii sesji terapeutycznych, aby osiągnąć najlepsze efekty. Nie zwlekaj, umów się już dziś! Rozpoczęcie mobilizacji blizny we właściwym momencie gwarantuje osiągnięcie maksymalnych efektów w krótkim czasie. Masaż okołobliznowy taki można zacząć juz w pierwszej fazie gojenia się rany, czyli po kilku dniach. Po około miesiącu można pracować juz na bliźnie, jednak wymaga to indywidualnej oceny.

Masaż tkanki bliznowata w ujęciu medycznym.

Masaż tkanki bliznowatej / masaż blizny jest to metoda przywracania ciągłości powłok. Inna nazwa to mobilizacja blizny. Pomaga w przebudowie, remodelowaniu tkanki bliznowatej, która powstała po urazie lub nacięciu, po operacji, złamaniu lub urazie tkanek miękkich, gdzie nastąpiła rana cięta, np: blizna po cesarskim cięciu. Masaż blizn pomaga między innymi na ulepszeniu odkształcalności i mobilności tkanek w miejscu tworzenia się blizny. Zapobiega powstawaniu zrostów. W odradzającej się tkance powstaje mocny i elastyczny szkielet włókien kolagenowych i elastynowych, wypełniany przez macierz i komórki, co tworzy bliznę. Włókna nie rosną w tym samym kierunku, jak wcześniej, stąd tekstura tkanki może być nierówna. W celu wyrównania tkanek, stosowane są różne techniki jak na przykład “cross friction”, punkty spustowe, technika z użyciem narzędzi Grastona lub IAMSTM tools, terapia powięziowa. Praca z blizną jest wręcz konieczna w celu usprawnienia ruchu lub uzyskania pełnego zakresu ruchu kończyn lub ciała.
Scroll to Top Call Now Button