taśmy kinesio

Kinesiotaping

redukcja bólu mięśniowego, redukcja obrzeków, wzmocnienie stawów

Kinesiotaping – taśmy kinezjologiczne – co to za magiczna taśma?

Taśmy kinezjologiczne to wsparcie dla Twojego organizmu wtedy, kiedy najbardziej go potrzebuje – gdy zmagasz się ze zwichnięciami, opuchliznami lub potrzebujesz wzmocnienia.

Jak działają taśmy?

– są wsparciem dla mięśni i stawów po urazie, nie ograniczając możliwości ruchu
– przyspieszają proces gojenia się, poprzez drenaż
– zmniejszają ból i opuchliznę,
– poprawiają krążenie
– pomagają szybciej wrócić do formy

Odpowiednio przyklejone są nieocenionym ratunkiem dla mięśni i stawów, a ulgę poczujesz już po przyklejeniu taśmy.

Jak to możliwe?

Fenomenalne działanie polega na naturalnym uruchamianiu procesów samoleczenia Twojego organizmu. Taśmy zwiększają przestrzeń pomiędzy skórą a powięzią. Pozwala to usprawnienie krążenie krwi i limfy oraz aktywuje procesy autolecznicze. Taśma kinetyczna może być wykorzystywana jako samodzielna forma terapii lub jako wsparcie głównej metody leczenia.

Masz pewność!

– są bezpieczne – 100% bawełny – zero chemii
– pozwalają skórze oddychać
– grubość i waga są zbliżone do skóry
– duży zakres ruchu – nie ograniczają jak konwencjonalna taśma sportowa
– elastyczne właściwości wspomagają i zmniejszają zmęczenie mięśni
– szybko wracasz do formy – bez zbędnych ograniczeń!

Najlepiej, aby taśma kinetyczna została przyklejona przez profesjonalnego specjalistę podczas sesji połączonej z odpowiednią oceną zakresu ruchu w stawie, testami mięśni, oceną wizualną.

Zapraszam!

Historia taśm w ujęciu medycznym.

Taśmy kinetyczne / Taśmy kinezjologiczne – z ang, Kinesiotaping, to odpowiedź na wieloletnie badania Doktora Kenzo Kase który w latach 70-tych poszukiwał rozwiązania na taśmę, która nie tylko wspomoże mięśnie sportowca po urazie, ale i także zapewni mu brak ograniczeń ruchu w stawach. Dotychczasowe standardowe taśmy i pasy których używano wprowadzały stabilność w stawie, ale tez i bardzo poważnie ograniczały ruch sportowca. Taśmy kinetyczne wynalezione przez Dr Kenzo zapewniają wsparcie mięśni i stawów, ale także wspomagają powięź, i przyśpieczają proces gojenia się, poprzez drenaż limfatyczny. Odpowiednio założone znacznie redukują ból i opuchliznę w miejscu urazu. Mogą być stosowane w nieskończonej ilości przypadłości, jak na przykład: zwichnięta kostka, wzmocnienie kolana, ból barku, ból pleców. Taśmy kinetyczne nie uczulają, pozwalają skórze oddychać. Zapewniają pełen zakres ruchu, nie ograniczają go, poprzez swoją elastyczność i rozciągliwość.

Scroll to Top